fbpx

Drugiego życia nie będzie

przez Rafał Walaszek
4 komentarze

Czasem kładę się spać o piątej rano i nadal nie mogę zasnąć. Włączają mi się egzystencjalne bzdury. Co będę robił przez całe życie, co gdybym mógł żyć dłużej, co po śmierci. To nie może być koniec. Jest tyle planów, mam tyle do zrobienia.

A potem wstanę w sobotę o 13 i nudzę się, nie wiedząc co ze sobą zrobić. Jeśli nudzę się po kilkudziesięciu latach życia, to co ja bym robił przez całą wieczność albo chociaż w drugim wcieleniu?

Gdybym był bieda coachem to napisałbym, że moje życie zmieniło się o 360 stopni i teraz tylko ląduje swoim odrzutowcem na pokładzie mojego jachtu z załogą złożoną z samych modelek, a potem zaczynam tę lepszą połowę dnia.

Tak się nie stało, bo nawet bloga nie założyłem od razu. Dalej momentami się nudzę i jestem tak bezproduktywny jak nasz rząd. Ale zacząłem i robię swoje krok po kroku. Bo gdybym nie zaczął, za 10 lat wypominałbym sobie, że mogłem, a przy okazji odłożyłbym coś innego na potem. Tak, żeby mieć na co narzekać za 20 lat.

Nie wiem, czy będzie drugie wcielenie czy nie. Albo zmienisz się w kaczkę, bo to maks na co możesz liczyć z reinkarnacją. Ale to nieważne. Swoje życie masz tu i teraz. Nie odkładaj swoich planów i marzeń na potem. Takim sposobem drugą szansę też byś zmarnował, bo przecież będzie i trzecia…

Wykorzystaj co masz, najlepiej jak potrafisz. Teraz.

Podobne teksty

Skomentuj

4 komentarze

Magdalena 10 czerwca 2019 - 10:51

Życie mamy tylko jedno i to banał o którym wie każdy. SMutne jednak jest to, że nie wszyscy rozumiemy, że zmarnowanego czasu, juz nikt nigdy nam nie odda. To coś, co tracimy bezpowrotnie…

Odpowiedz
Rafał Walaszek 10 czerwca 2019 - 13:11

O większości rzeczy każdy wie, ale rzadko kiedy pamięta.

Odpowiedz
Agnieszka 11 czerwca 2019 - 14:33

Dokładnie. W życiu trzeba wykorzystywać wszystkie szanse (a przynajmniej większość). Sama też zaczęłam blogowanie baaardzo późno. I co z tego?!!! Ważne to było dla mnie w tamtym momencie życia . Poczułam impuls i jestem szczęśliwa, że posłuchałam sama siebie i tego co podpowiada mi serce.

Odpowiedz
Wiola 12 czerwca 2019 - 14:54

Dla mnie pojęcie nudy nie istnieje. Nie wiem, Jak można popaść w taki stan?

Odpowiedz

Ta strona używa ciasteczek bo są smaczne i pomagają zoptymalizować jej działanie. Akceptuj Czytaj więcej